„Szef Roku” kandydatem Hiszpanii do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Hiszpańska Akademia Filmowa zadecydowała, że „Szef Roku” („El buen patrón”) w reżyserii Fernando Leóna de Aranoa, z Javierem Bardemem w roli głównej, jest hiszpańskim kandydatem do Oscara.

 

„Szef Roku” to historia właściciela firmy, który wtrąca się w życie swoich pracowników, by w ten sposób zapewnić sobie zwycięstwo w ważnym dla niego konkursie. To trzeci po „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” (oficjalna selekcja festiwalu w Wenecji 2017) i „Poniedziałkach w słońcu” wspólny film wielokrotnie nagradzanego reżysera Fernanda Leóna de Aranoa oraz laureata Oscara Javiera Bardema.

 

Hiszpania należy do krajów mających największe sukcesy w oscarowej rywalizacji. Filmy tego kraju 19-krotnie były nominowane, a cztery z nich otrzymały statuetki. Pedro Almodóvar reprezentował siedem razy Hiszpanię w walce o Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego. Reżyser zdobył jedną statuetkę, 21 lat temu za „Wszystko o mojej matce”.

Reżyser „Szefa Roku” powiedział w wywiadzie dla „Inside Media”, że bardzo wierzy w swój film, zarówno w samą historię, jak i w sposób, w jaki została opowiedziana. „Jestem zachwycony pracą Javiera, a przecież to znana postać w kinie amerykańskim. Uwielbiają go tam. To może mieć znaczenie w czasie wyścigu po Oscary” – przyznał Fernando León de Aranoa.

 

O tym, czy twórca zostanie dostrzeżony przez gremium przyznające Oscary w kategorii najlepszy film międzynarodowy, dowiemy się już za kilka miesięcy. Znacznie wcześniej, bo już 3 grudnia, film trafi do polskich kin.

 

“Szef Roku” – hiszpański kandydat do Oscara z Bardemem w roli głównej w kinach już od 3 grudnia!

 

 

 

Reklama