Javier Bardem o roli w filmie „Szef Roku”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Tytułową rolę w „Szefie Roku” zagrał Javier Bardem, który niedawno pojawił się w „Diunie” Denisa Villeneuve’a i „Niewybranych drogach” Sally Potter. Zdobywca Oscara za kreację Antona Chigurha w „To nie jest kraj dla starych ludzi”. W najnowszym filmie – „Szef Roku” –  sportretował Julio Blanco – właściciela rodzinnej, dobrze prosperującej firmy.

 

Główny bohater filmu Fernando León de Aranoa chce zwyciężyć w konkursie na najlepszy lokalny biznes i zrobi wszystko, żeby dopiąć swego. Aby odzyskać kontrolę nad sytuacją, Blanco bez trudu przekroczy granice dobrego smaku i wtrąci się w życie prywatne swojej załogi. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, zwłaszcza że zbliża się uroczysty dzień przyznania nagród.

Javier Bardem podczas premiery filmu w Los Angeles w ramach Deadline’s Contenders Film powiedział o swojej roli, że była inspirowana obserwacjami i przemyśleniami na temat ludzi „takich jak Harvey Weinstein”, którzy są doceniani przez społeczeństwo ze względu na swoją inteligencję i smykałkę do interesów, ale tylko do momentu, kiedy na jaw wychodzi fakt nadużywania przez nich władzy.

Aktor przyznał w wywiadzie dla „Variety”, że jego bohater jest utalentowanym mężczyzną, łotrem, ale to nie sprawia, że na końcu filmu mu nie współczujemy. „Blanco jest samolubny i kieruje nim pragnienie uznania. Chce utrwalać i chronić przynależną mu władzę bez względu na koszty lub na to, kto staje mu na drodze. Poza tym pojawiają się inne drobne niuanse. Ma bardzo charyzmatyczną osobowość. Musi tak być, skoro ma taki wpływ na ludzi. Moim zdaniem to wspólny mianownik nawet wśród przypadków w prawdziwym życiu, jak te, które przywołałeś z amerykańskiego podwórka. Ci ludzie mają charyzmę, a charyzmatycznym ludziom często zbyt dużo się wybacza. Nie wzorowałem się na żadnych konkretnych osobach, kiedy grałem rolę Blanco. Miałem jednak z tyłu głowy te cechy, o których wspomniałem, szczególnie w kontekście hiszpańskim” – oznajmił Bardem.

 

Kreację Bardema w „Szefie Roku” będziemy mogli podziwiać w kinach od 3 grudnia.

 

Reklama