Jak odkryć swoje wewnętrzne szczęście? Basia Pasek o tym co daje rozwój duchowy

Alicja Janik

główne

Barbara Pasek – life coach, praktyk integracji emocji w oddechu, dziennikarka przez wiele lat związana z Dzień Dobry TVN. W rozmowie z Alicją Janik zdradza o czym marzy i co popchnęło ją na zupełnie inną ścieżkę w jej życiu.

 

Szerszej publiczności jesteś znana jako dziennikarka pojawiająca się regularnie w Dzień dobry TVN. Zrezygnowałaś z tego między innymi dlatego, żeby poświęcić więcej czasu swojemu drugiemu zawodowi. Jesteś certyfikowanym life coachem. Na czym polega praca life coacha?

Nie do końca lubię nazywać tak ten zawód, bo od dawna nie czuję, żebym w pełni się z nim utożsamiała. Jestem dodatkowo praktykiem integracji w oddechu, działam także bardzo szeroko w kierunku wspierania innych w rozwoju duchowym. W związku z tym jest tu bardzo wiele płaszczyzn, które zapraszam do procesu wspierania innych ludzi. Jednym słowem mojego zawodu nie da się nazwać jednym wyrazem, natomiast można śmiało powiedzieć, że wspieram ludzi w sięganiu po najpiękniejszą wersję ich życia. Jestem w pewien sposób narzędziem w ich rękach, aby odnaleźli własne odpowiedzi.

 
Reklama

 

Wspomniałaś, że jesteś także praktykiem integracji w oddechu. Co to oznacza?

Jest to sięganie w głęboko pochowane emocje za pośrednictwem kontaktu z oddechem i ciałem. Sesje odbywają się na leżąco, trwają około 50 minut i dają niesamowite rezultaty. Powrót do świadomego oddechu pod okiem osoby, która przeprowadza cały proces daje niesamowite rezultaty. W takich sesjach odbywa się integracja często bardzo starych emocji, które wciąż sabotują nas z ukrycia. Sesje oddechowe totalnie zmieniły moje życie, cieszę się, że teraz mogę pomagać tą metodą także innym.

 

Od czego zacząć przygodę z rozwojem osobistym?

Przede wszystkim od podążania za swoją intuicją. Sprawdź gdzie Cię ciągnie. Do jakiej książki, filmu, profilu na instagramie czy warsztatu i zaufaj temu głosowi. Jest tam coś dla Ciebie do odkrycia. Nie ma jednej właściwej ścieżki, natomiast wszystko zaczyna się od otwartości i ciekawości.

 

Na Twoim instagramowym profilu znajdziemy prowadzone przez Ciebie medytacje. Dlaczego warto medytować?

Medytacja to jest taki prysznic, ale dla naszych emocji i duszy. Ciało myjemy codziennie, dlaczego w kierunku naszego wnętrza nie mieć takiej samej higieny? To daje niebywałe rezultaty, wprowadza bardzo dużo balansu do życia i uspokaja myśli.

Co nam może dać wsłuchanie się w siebie?

Tam znajdują się wszystkie odpowiedzi, dosłownie wszystkie. Najczęściej szukamy na zewnątrz, często na oślep, kompletnie nie wiedząc co jednocześnie dzieje się w naszym wnętrzu. Tymczasem gdybyśmy na chwile zajrzeli do środka okazałoby się, że tam są wszystkie wskazówki i brakujące puzzle. Oczywiście ten proces nauki poznawania i słuchania siebie to podróż, a nie jednorazowe wzięcie cukierka, ale warto wybrać się na tę drogę, tam czeka nasze spełnienie.

 

Często mówisz o tym, aby kierować myśli w pozytywne scenariusze, aby wizualizować swoje wymarzone życie. Czy afirmacje i manifestacje są dla każdego?

Dla każdego kto jest na nie otwarty. Jeżeli jesteśmy sceptyczni, wątpimy, nie robimy tego z przekonaniem to ich działanie może być znikome. W stosowaniu takich narzędzi potrzebne jest oddanie, bo żeby były prawdziwie skuteczne warto wejść w nie całym sobą i nie tylko wypowiadać słowa czy wyobrażać sobie obrazki, ale także czuć je w pełni w swoim ciele – tu i teraz.

Czy miałaś w swoim życiu słabszy moment? Jeśli tak, jak udało Ci się z niego wyjść?

Powodem mojej zupełnie innej niż wcześniej ścieżki życia jest dokładnie to – słabszy moment kilka lat temu. Właściwie ,,słabszy moment” to słabe określenie na depresję i przewlekłe stany lękowe. Wyszłam z tego regularną praktyką rytuałów i terapią, natomiast do pełni życia doprowadziła mnie dopiero droga duchowa, sesje oddechowe i life coachingowe oraz regularne medytacje.

 

Jesteś osobą, która obdarowuje innych swoją wyjątkową energią. Skąd ty ją czerpiesz?

Z życia na własnych zasadach – takie smakuje najlepiej i dostarcza nam mnóstwo przepięknej energii.

 

Jakie masz marzenia?

Pewnego dnia leżeć we własnym domu pod palmami w jakimś egzotycznym kraju z całą swoją rodziną i z tego miejsca zmieniać świat, pomagać ludziom i kreować… dalsze marzenia.

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE