„Szef Roku” trzecim filmem reżysera Fernanda Leóna de Aranoi i Javiera Bardema

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

 

„Szef Roku” trzeci po „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” (oficjalna selekcja festiwalu w Wenecji 2017) i „Poniedziałkach w słońcu” wspólny film wielokrotnie nagradzanego reżysera Fernanda Leóna de Aranoi oraz laureata Oscara Javiera Bardema.

 

Bardem w „Szefie Roku” gra rolę Julio Blanco, przebiegłego prezesa fabryki produkującej wagi przemysłowe, który musi unikać problemów i wykazywać się sprytem zarówno w firmie, jak i w swoim najbliższym otoczeniu.  Fernando León de Aranoa mówił w wywiadzie dla „Inside media” o współpracy z Bardemem: „Pracujemy nad postacią, zgodnie z tym, jak jest przedstawiona w scenariuszu. Eksperymentujemy i wyobrażamy sobie postać w różnych sytuacjach. Kiedy kręciliśmy „Poniedziałki w słońcu” jeszcze się nie znaliśmy, a Javier przychodził do mnie do domu z paczką 120-minutowych kaset, rozmawialiśmy i cały czas nagrywaliśmy. Cały czas zadawał mi pytania. Po trzech wspólnych filmach znamy się bardzo dobrze i jest między nami ogromne zaufanie. Javier Bardem zawsze zdobywa się na dodatkowy wysiłek. Bezpieczna gra nie jest w jego stylu. Uwielbia ryzyko”.

Aktor przyznał w „Screen Daily”, że ma bliską relację z reżyserem: „On rzuca pomysły na nastrój lub spojrzenie, rozmawiamy o tym, niektóre pomysły przechodzą, a inne odrzucamy. Robimy raz krok na przód, raz do tyłu i mamy świadomość, że to proces, w którym obaj musimy uczestniczyć. Wiem, że to bardzo inteligentny i wrażliwy facet, więc wierzę w jego osąd. To daje aktorowi dużo pewności. A nie zawsze tak jest. Są reżyserzy, którzy mają bardziej mechaniczne podejście. Bardziej skupiają się na wydajności, niż na chęci wspólnego próbowania, nie dają się ponieść fali. W takich przypadkach aktor musi się przygotować samodzielnie. Ja lubię wymianę myśli, więc dla mnie praca z Fernando nie tylko daje spełnienie, lecz oznacza też dobrą zabawę. To gwarancja, że proces tworzenia filmu będzie przyjemny”.

 

Efekty współpracy Fernanda Leóna de Aranoi Javiera Bardema poznamy w kinach. „Szef roku” w kinach od 3 grudnia.

 

Reklama