Jak poczuć świąteczny klimat w Warszawie?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Z końcem listopada nadeszły świąteczne, sklepowe dekoracje, pomysły na prezenty w witrynach, a gorąca czekolada w lokalach stała się bardziej rozchwytywana. Jednak aby w pełni poczuć świąteczny klimat, potrzeba więcej. Oto kilka wydarzeń, które sprawią, że przypomnisz sobie zimę z dziecięcych lat.

Lodowisko w Centralnym Ośrodku Sportowym na Hali Torwar

Czy w grudniu coś może głośniej krzyczeć „święta” niż ślizgawka? W praktycznie każdej dzielnicy w stolicy znajdzie się niewielkie oblodzone lodowisko. Przy niższych temperaturach, najlepszym wyborem pozostaje zakryty teren. Brak wiatru, możliwość odpoczęcia w budynku i skorzystanie w każdym momencie z toalety to niewątpliwie plusy. Jeżeli jeszcze nie zdążyłeś/łaś się nauczyć, to jest ten moment. Każdy zaczynał od jazdy przy barierkach.

Festiwal Czekolady i Prezentów

W przedświąteczny weekend w Praskim Centrum Koneser będzie można znaleźć prezenty, których wciąż szukacie w otoczeniu pysznych pralin gorącej czekolady. Na północnej Pradze pojawi się Miasteczko Czekolady, podzielone na 4 strefy tematyczne: Producenci Czekolady i Słodyczy, Kosmetyki i Rękodzieło, Strefa Wege Produktów, Strefa Konopnych Produktów. Dodatkowo, w ramach świątecznej niespodzianki, będzie można wziąć udział w losowaniu prezentów od wystawców.

Ogród Świateł – Piotruś Pan

Do 27 lutego można wybrać się na ul. Prawdziwa 2, do Ogrodu Botanicznego Polskiej Akademii Nauk. Przestrzeń, który latem zachęca kolorowymi kwiatami i bogactwem innych roślin teraz świeci kolorami bajki Walta Disneya. Tym sposobem, można z łatwością przenieść się do świata chłopca, który nigdy nie chciał dorosnąć.

Jarmark Bożonarodzeniowy

Codziennie do 6 stycznia (oprócz poniedziałków) można przenieść się do świata ozdób, grzanego wina, świecidełek, pieczonych kasztanów i innych smakowitości. W Warszawie trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. Znajduje się przy Międzymurzu Piotra Biegańskiego, na Starym Mieście, dzięki czemu oprócz poszukiwania prezentu idealnego, można udać się na spacer starymi, warszawskimi uliczkami oraz skorzystać z miejskiej ślizgawki.

 

Reklama