#SHEkNEWs

#SHEkNEWs16_www_Easy-Resize.com

GUCCI ROZPOCZYNA WSPÓŁPRACĘ Z SUPERPLASTIC

“Witamy w rodzinie” – tymi słowami media społecznościowe Superplastic poinformowały o nadchodzącej współpracy z Gucci. Superplastic to firma założona w Stanach Zjednoczonych przez Paula Budnitza, artystę i przedsiębiorcę specjalizującego się w produkcji zabawek artystycznych i winylowych figurek. W ostatnim czasie wytwórnia rozpoczęła tworzenie figurek również w cyfrowym świecie. Wirtualne maskotki takie jak np. królik Guggimon i kot Janky, znalazły się w grze Fortnite. Specyfika współpracy z Gucci zostaje jak na razie tajemnicą, wiele plotek mówi o prawdopodobnym stworzeniu kreacji NFT. Firma Superplastic za pośrednictwem Discorda ostrzegła fanów przed próbami oszustw opartych na nadchodzącej współpracy.

#moda

 

WYSTAWA REMEMBERING KRZYSTOF”

Wystawa “Remembering Krzysztof” Piotra Jaxy to hołd złożony Krzysztofowi Kieślowskiemu. Jest to także uwieczniony proces powstawania trylogii „Trzy Kolory”. Podstawą do stworzenia „Remembering Krzysztof” były wystawy Jaxy zaprezentowane we Francji, Szwajcarii oraz w Polsce, krótko po zakończeniu zdjęć do filmów. Wieleformatowe fotografie prezentowane będą w warszawskim KinoGram w Fabryce Norblina od 6 stycznia do 1 marca.

#sztuka

 

DUET PRADA X ADIDAS

Katalog współpracy Prada x Adidas powiększa się o dwie nowe wersje butów Adidas Forum Low oraz Hi, które pojawią się w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i czarnej. Jest to połączeniem luksusu domu mody z innowacyjnością sportowego giganta. W najnowszej kolekcji kultowy model butów Forum został poddany reinterpretacji, szczególnie pod względem materiałów, ponieważ do wykonania butów marki zdecydowały się na zastosowanie ekologicznego nylonu i nylonowych nici. Są to materiały, które można poddać wielokrotnemu recyclingowi i są pozyskiwane z odpadów oceanicznych, sieci rybackich, i starych włókien tekstylnych. Ekologiczne rozwiązania mają zobrazować ambicje Prady i Adidasa na rzecz odpowiedzialnej mody i inaugurować przejście produkcji luksusowego domu mody na materiały pochodzące z recyclingu.

#moda #eko

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE