Silver Surfer: Przypowieść [RECENZJA]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Silver Surfer wyjątkowy symbol kultury komiksu, uwielbiony przez wolno duchów myślących o sobie jako pacyfistach i bojownikach z systemem stał się ambasadorem wolności wśród superbohaterów. Za sprawą komiksu Silver Surfer: Przypowieść możemy zobaczyć jak łysy, srebrny koleś przemierzający kosmos na desce surfingowej stał się legendą.

Amerykańskie społeczeństwo ma za sobą dość trudne relacje z kontrkulturą, której częścią dość bezwolnie stały się komiksy. Wyszydzane medium, często postrzegane jako rozrywka dla dzieci, czerpało obficie inspiracje ze świata wokół nas. Tak też popularność surfingu i związanego z nim stylu życia odcisnęła piętno na komiksach Marvela, prezentując losy kosmicznego bohatera przemierzającego wszechświaty walcząc z potężny Galactusem.

Silver Surfer: Przypowieść to przede wszystkim zbiór kultowych opowieści, będących poglądową prezentacją postaci. Fanom komiksu sprezentowano prace najlepszych z najlepszych twórców w tym praktycznie unikatowe zeszyty Moebiusa, który nie zwykł pochylać się nad tematyką popularnych trykociarzy ratujących świat. Srebrny Surfer na stronach komiksów będzie nie tylko dokonywała wzniosłych czynów, lecz również postara się odszukać miłość i zgłębić parę filozoficznych dylematów.

Lista twórców zaangażowanych w projekt nie tylko gwarantuje przyzwoitą fabułę, lecz również szatę graficzną na wyjątkowo wysokim poziomie. Album stanowi dużą gratkę dla miłośników komiksowej kreski i tego jak różne mogą być wizje tej samej postaci.

Silver Surfer: Przypowieść to połączenie historycznej wycieczki ku początkom znanego superbohatera, a także hołdu oddanego postaci. Mieszanka wybitnych twórców zaangażowanych w zbiorczy album sprawiła, że każdy fan komiksu znajdzie coś dla siebie pośród tych kosmicznych, patetycznych opowieści.

Reklama