Dlaczego warto wybrać działkę w osadzie – poznaj najważniejsze powody

Nasze magazyny
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jeżeli szukasz działki nad jeziorem, w otoczeniu lasów, poza miastem to na pewno zetknąłeś się z propozycją wyboru działki w osadzie. Wielu osobom osada kojarzy się ogródkami działkowymi, czyli małymi skrawkami ziemi, bez prawa własności i z byle jaką zabudową bez spójności estetycznej.

Dlaczego warto wybrać działkę w osadzie?

1. Bezpieczeństwo – działka to sprawdzony towar jakim jest ziemia.

Ziemia ziemi nierówna – duży teren przed zakupem i podziałem na osadę jest sprawdzany pod względem prawnym, geodezyjnym, urbanistycznym i środowiskowym.

2. Dla każdego coś dobrego.

W osadzie jest duży wybór działek – różna wielkość i usytuowanie, różne ceny, z linią brzegową, graniczące z lasem itd.

3. Duży może więcej – szybsze.doprowadzenie mediów

W urzędach sprawy osad są załatwiane szybciej, gdyż mają wyższy priorytet jako teren inwestycyjny. Trafiają na ścieżkę szybszej i sprawniejszej realizacji czynności formalno-administracyjnych na skutek wniosku zbiorowego (doprowadzenie mediów).

4. Zakupy hurtowe są tańsze.

Na koszty infrastruktury technicznej zrzucają się wszyscy właściciele działek w osadzie. Dzięki czemu, można zrobić więcej kosztownych inwestycji (drogi, korty tenisowe,

oświetlenie). Niższy koszt jednostkowy niż przy indywidualnej inwestycji.

5. Zaplanowanie z pomysłem – porządek urbanistyczny i estetyczny.

Zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zapewniające spójną zabudowę dla całej osady.

Eliminacja uciążliwego sąsiedztwa (potworków architektonicznych, braku estetyki, ograniczenie hałasu i nieprzyjemne zapachów z sąsiedztwa).

6. Cenimy wygodę – łatwiej sprzedać działkę w osadzie.

Wyższe poczucie bezpieczeństwa przy zakupie działki z funkcjonującą i rozwijającą się infrastrukturą na skutek wspólnych, indywidualnych, sąsiedzkich działań inwestycyjnych (np. doprowadzenie mediów zwiększa zainteresowanie działkami).

7. Większy zysk – wzrost wartości.

Dzięki wspólnym nakładom inwestycyjnym oraz indywidualnym inwestycjom pozostałych właścicieli (np. budowa domu na terenie osady zwiększa wartość sąsiednich działek).

8. Korzyści ze wspólnych atrakcji.

Korzyści właścicieli działek wynikające z dostępu do prywatnej, wspólnej infrastruktury (boiska, place zabaw, altany grillowe, pomosty, korty tenisowe, siłownie plenerowe, tereny zielone).

9. Dostęp do jeziora dla wszystkich właścicieli działek.

Wspólne, prywatne tereny rekreacyjne (np. plaże z infrastrukturą towarzyszącą) dostępne dla wszystkich właścicieli działek. Możliwość zakupu tańszej działki, np. w drugiej

linii z dostępem do jeziora.

10. Dobry sąsiad to skarb.

Sąsiedztwo zapewnia wzrost bezpieczeństwa na terenie osady oraz możliwość realizacji wspólnych projektów.

Osady dają wyjątkowe możliwości zamieszkania na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku, zachowując dostęp do infrastruktury cywilizacji i do wspólnych terenów rekreacyjnych.

Czym jest osada według prawa?

Ustawa z dnia 29 sierpnia 2003 r. o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych podaje definicję osady. 

Osada – niewielka jednostka osadnicza na terenie wiejskim o odmiennym (wyróżniającym się) charakterze zabudowy albo zamieszkana przez ludność związaną z określonym miejscem lub rodzajem pracy, w szczególności: osada młyńska, osada leśna, osada rybacka, osada kolejowa, osada po byłym państwowym gospodarstwie rolnym; osada może być samodzielna lub może stanowić część innej jednostki osadniczej;”. 

Osada – zgodnie z tym co mówi rozporządzenie z dnia 9 stycznia 2012 r. w sprawie ewidencji miejscowości, ulic i adresów – może być zaliczana do rodzaju miejscowości.

Paweł Jędrzejewski, Land Developer 020

Tomasz Mosiołek, Land Developer 013

Mosiołek i Jędrzejewski – nieruchomości, które zarabiają pieniądze

Reklama

W każdym wieku jest dobry czas na zmiany

Czy można przeżyć swoje życie kilka razy? Na pewno można je zmienić! O odwadze w dążeniu do autentyczności i prawdziwego szczęścia opowie Agata Igras. W tym odcinku Ela Lepianka i Agnieszka Balicka przeprowadzają rozmowę, w której odkrywają niesamowicie pasjonującą podróż przez wszystkie kontynenty aż do źródła prawdy.

Moje prace ożywają | Aneta Barglik

Nowe nazwisko na artystycznej scenie Warszawy – o niej będzie głośno! Aneta Barglik – malarka abstrakcyjna poruszająca się w nurcie ekspresjonistycznym, rzeźbiarka i właścicielka autorskiej galerii sztuki. O dobrej energii w sztuce, pejzażach emocjonalnych i byciu tu i teraz. Spotkanie prowadzi Karolina Ciesielska.