SHE SAID SO. Lena

LENA-grafika-na-strone-min

Grafika: Magda Bremer (https://www.instagram.com/magdabremerposters/)

Twój ulubiony rytuał (czynność, którą powtarzasz każdego dnia)?

Są dwa – poranny i wieczorny.

Poranek zawsze zaczynam od pościelenia łóżka – to wprowadza odrobinę ładu do mojego otoczenia i zapewnia dobry początek dnia.

Wieczorem leżę na łóżku z nogami wysoko wspartymi o ścianę i robienie to, na co akurat mam ochotę. Jednego dnia będzie to czytanie książki, innego rozmowa z przyjaciółką, a jeszcze innego oglądanie serialu 

Kiedy ostatni raz robiłaś coś po raz pierwszy (i co to było?)

Wzięłam udział w manifestacji na rzecz niepodległości dla Sahary Zachodniej. To była moja pierwsza manifestacja w życiu, bardzo żałuję, że nie było mnie w Polsce podczas demonstracji przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

Gdybyś mogła wybrać dla siebie supermoc, to jaką byś wybrała?

Umiejętność rozmawiania ze zwierzętami

Czego na świecie powinno być mniej?

Reklama

Wojen, nienawiści i ubóstwa 

Czego na świecie powinno być więcej?

Czystej empatii dla osób mniej uprzywilejowanych od nas i zrozumienia dla chorób psychicznych 

Piosenka, która mogłaby być hymnem kobiecości?

Gdyby świat mógł mieć prezydentkę, kto która kobieta powinna objąć to stanowisko?

Catherine Constantinides – aktywistka i była Miss Earth RPA, kobieta, która jest dla mnie nieustającą inspiracją. Łączy w sobie siłę, mądrość, niesamowitą odwagę i skromność. Wrażliwa na los słabszych i mniej uprzywilejowanych, z oddaniem walcząca o prawa innych.

 Jaki hasztag powinien podbić Instagram?

#zdrowyegoizm – jako kobiety uczy się nas stawiać swoje potrzeby na ostatnim miejscu, a powinnyśmy robić dokładnie odwrotnie. Normalizujmy dbanie o siebie poprzez skupianie się na własnych potrzebach. Podczas sytuacji awaryjnej w samolocie maseczkę tlenową zakładamy najpierw sobie, a dopiero później pomagamy innym. Postępujmy w ten sposób na co dzień.

Jaką radę udzieliłabyś szesnastoletniej sobie?

Reklama

Twoje życie to nie jest tylko to, co tu i teraz. Czas mija szybko i za kilka chwil będziesz musiała podejmować ważne decyzje. Wykorzystaj ten okres, żeby odkryć, co daje Ci radość, a czego absolutnie nie znosisz. Pamiętaj też, że nie zawsze trzeba iść za głosem serca – często warto jest słuchać rozumu i podążać za tym, co dla Ciebie samej jest najlepsze. Zadowalaj siebie, a nie innych. 

Opowiedz nam swój ostatni sen

Cierpię na zespół stresu pourazowego, więc moje sny to w dużej mierze intensywne koszmary, tak mocno realistyczne, że po przebudzeniu trudno mi odróżnić sen od rzeczywistości. Zdecydowanie nie jest to coś, czym łatwo się dzielić.

 

Lena – podróżniczka, pisarka, fotografka. Autorka bloga „Polka na pustyni”. Mieszkała w Tunezji, w Saharze Zachodniej, na Gran Canarii oraz administracyjnie w Maroku. Po kilku miesiącach w Szwajcarii przeprowadziła się do Francji, gdzie obecnie mieszka.

 

IG: https://www.instagram.com/polkanapustyni/?hl=pl

WWW: https://polkanapustyni.pl

 

Grafika: Magda Bremer (https://www.instagram.com/magdabremerposters/)

Reklama

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE