This is not America

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Setki filmów rocznie, teledyski, seriale, prawie cała popkultura. Chrupiące skrzydełka, frytki i hamburgery. Napoje gazowane w kolorze smoły i te o fluorescencyjnych barwach. Wielkie kaniony, małe przydomowe trawniki i nowojorskie aleje. Przecież wiadomo, że w Stanach Zjednoczonych wszystko jest lepsze i piękniejsze – trawa bardziej zielona, domy z kartonu, więc co roku można mieć nowy, auta tak duże, że można się w nich zmieścić nawet srogo przedawkowując fast-foody. Do tego autostrady po kilkanaście pasów w jedną stronę, aby można było dojechać dokądkolwiek skądkolwiek. Tymczasem w Polsce tylko dziura na dziurze, samochody z Niemiec, od kolejnego z kolei pierwszego właściciela, same domy kryte strzechą, wszechobecne furmanki i ziemniaki na śniadanie, obiad oraz kolację. Wiadomo też, że politycy w naszym kraju niezależnie od tego po której stronie stoją, są wyjątkowo niegodni aby nas reprezentować, bo przecież wszyscy kradną, manipulują i kombinują na potęgę. Kraj się sypie, dziura budżetowa coraz większa, VAT ucieka nieuszczelnionymi bokami, szpitale wiecznie niedofinansowane, poziom edukacji sięgnął dna, a w mediach tylko zamachy, śmierć i cierpienie.

Być może nie mówimy każdej napotkanej osobie, że u nas wszystko gra, być może mamy dość długiej zimy i permanentnego braku słońca, być może nie wszystko jest doskonałe i można by wdrożyć skuteczny plan poprawczy. This is not America… i bardzo dobrze! Mamy cztery pory roku, mamy dobrych, gościnnych, uśmiechniętych ludzi, mamy własną, naprawdę ciekawą historię (nie tylko tę opartą o martyrologię i długie lata uciemiężenia). Mamy smaczną kuchnię oraz ciekawe miejsca, które warto zobaczyć. Wystarczy tylko szeroko otworzyć oczy i dostrzec to, czego w codziennym pędzie nie zauważamy. Polska mieni się przecież wieloma kolorami, niezliczonymi wzorami, wyróżnia (od wieków) różnorodnością. Zawsze jednak to, co jest najbliżej, pozostaje niedocenione. Ilu z Was zna lokalne muzea albo miejskie legendy? Żeby mieć piękne życie nie trzeba od razu lecieć za ocean.

Reklama

Przyjemnie o przyjemności | Paweł Garstka i Katarzyna Dinst

W tym odcinku rozmawiamy o seksualności osób z niepełnosprawnościami – otwarcie i z wyczuciem. Jak poznawać swoje ciało? Jak sprawiać sobie przyjemność i czerpać radość z intymności? Bez tabu i z dużą dawką zrozumienia odpowiadamy na te pytania, pokazując, że każdy ma prawo do odkrywania swojej seksualności na własnych zasadach. Spotkanie prowadzi Paulina Liberadzka z Kasią Dinst i Pawłem Garstką.

Jestem przedsiębiorcą od 18 roku życia

Co ma ze sobą wspólnego muzyka, charakteryzacja, malarstwo, scenografia, fryzjerstwo i szkolenia? Elę Lepiankę, która przez 23 lata kariery zawodowej szukała odpowiedzi na jedno pytanie: jak zainspirować ludzi do zmiany? O swojej drodze i pasji do holistycznej pracy z człowiekiem rozmawia z Agnieszką Balicką i Agatą Igras.

Zmieniaj. Rozwijaj. Zwyciężaj. | Miłosz Dzenis i Roman Broszczak

Julia Trojanowska w rozmowie z Romanem Broszczakiem i Miłoszem Dzenisem – organizatorami konferencji Kolins – Agencja Pracy. Wydarzenie odbędzie się już 9 stycznia w Novotelu Gdańsk Marina. Wydarzenie zgromadzi przedstawicieli środowiska biznesowego z całej Polski. Jest organizowane z myślą o liderach różnych branż, to nie tylko szansa na wartościowy networking, ale także możliwość wsparcia ważnego celu charytatywnego.