Filozofia orientu z europejskim szykiem – zegarki Obaku, które skradną Twoje serce

Tekst sponsorowany

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Karina Jaworska

Mówi się, że szczęśliwi czasu nie liczą, a jednocześnie, że najlepsze w życiu są tylko chwile. Do pełni szczęścia potrzebna jest jednak równowaga, dlatego dobrze jest zatracić się bezpamiętnie, ale czasem spojrzeć jednak na zegarek. Firma Obaku kieruje się równowagą od początku swojego powstania – wie kiedy chcesz zdążyć, a kiedy nie myśleć o mijającym czasie. Ta wyjątkowa marka od lat tworzy zegarki, które pozwolą ci punktualnie przybyć na spotkanie z przyjaciółką i pięknie się zaprezentować.

„Wierzymy w poczucie spokoju i równowagi, zawarte nawet w przedmiotach, których używamy do ozdabiania siebie” – taką dewizą kieruje się marka Obaku. Idealne połączenie kultury Wschodu z duńskim minimalizmem pokazuje, jak zachować uważność w swoim życiu. To ozdoba dla każdego, kto ceni harmonię i elegancką prostotę. 

Korzenie marki Obaku sięgają już 1661 roku. Wtedy narodziła się filozofia Zen Obaku, która promowała harmonię ciała i umysłu oraz zachęcała do szukania sensu życia. Z kolei duńskie wzornictwo wykorzystywane w modelach zegarków Obaku pokazuje elegancję oraz siłę, łącząc przeszłość z teraźniejszością. To właśnie filozofia Zen i duński minimalizm zainspirowały twórców do stworzenia własnej firmy.

Odległe korzenie marki dały swój wyraz w nowoczesnych projektach. Sama firma została założona 35 lat temu przez duńskiego przedsiębiorcę i chińską bizneswoman. Po 27 latach tworzenia zegarków dla najlepszych, ale jednak obcych marek, postanowili założyć własną linię. Głównymi projektantami zostali Christian Mikkelsen i Lau Luengard Ruge, którzy stali za pierwszymi projektami zegarków Obaku, więc doskonale rozumieją filozofię firmy. Profesjonalizm i pasja przekazywana w zegarkach Obaku zostały docenione na całym świecie. Ich produkty dostępne są w sprzedaży w ponad 70 krajach.

Zegarki Obaku są wyjątkowe, ponieważ firma czerpie inspiracje z natury, a ta nigdy nie tworzy dwóch takich samych rzeczy. Zegarki, które są przykładem praktycznej biżuterii potrafią nawiązywać kolorem do lasów, a teksturą do morza. Niektóre są także wysadzane kamieniami. Bogactwo struktur, kolorów i kształtów pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie. 

Czas wciąż płynie. Spędź go jakościowo i noś jakościowy zegarek 

Obaku to synonim jakości. To zegarki, które nie tylko przyciągają wzrok, ale także dostosowują się do pędu naszego życia. Posiadają precyzyjny mechanizm kwarcowy, który charakteryzuje dokładność i trwałość. To gwarancja pięknej tarczy, której bezpieczeństwo zapewnia mineralne szkiełko. Full package dla osób, które nie godzą się na kompromisy i przede wszystkim cenią sobie jakość, a jakościowy zegarek, to przejaw jakościowego czasu. Sam projektant uważa je za synonim jakości i chęć celebrowania sentymentalizmu. „Celem moich projektów jest tworzenie produktów, które ludzie uważają za warte zachowania” powiedział Lau Liengard Ruge. 

Zegarki Obaku dostosowane są do potrzeb, nawet tych najbardziej wymagających użytkowników. Posiadają paski zarówno skórzane, jak i wykonane ze stali szlachetnej. Smukłe idealnie wejdą pod mankiet koszuli, czy nie zahaczą koronkowego rękawa. Z kolei te z większym cyferblatem zdecydowanie przykują uwagę i będą stanowiły dopełnienie stylizacji. Każdą tarczę charakteryzuje minimalizm – nie wszystkie damskie modele mają cyfry, niektóre zamiast typowych oznaczeń posiadają cyrkonie, które dodają elegancji. 

Tyle modeli, a co wybrać dla siebie? 

Reklama

Spośród setek modeli zegarków Obaku warto zwrócić uwagę na cztery, które szczególnie przykuły naszą uwagę. Idealnym modelem na elegancką kolację, czy spotkanie biznesowe będzie zegarek damski Obaku Glans Roses (V288LXVWHV) albo Obaku Diamant Brace (V256LXCISC).

Pierwszy, bardzo smukły, dostosuje się do mankietów lub będzie subtelnym dopełnieniem sukienki. Mechanizm kwarcowy zasilany baterią kryje się pod mineralnym szkiełkiem. Na cyferblacie znajdują się cyrkonie, które zastępują typowe oznaczenia godzin. Perłowy kolor tarczy idealnie pasuje do paska wykonanego ze stali szlachetnej w odcieniu różowego złota. 

Z kolei drugi model jest idealny dla fanek srebrnego koloru. Również posiada mechanizm kwarcowy. Całość wykonana jest ze stali szlachetnej, na górę nałożone jest mineralne, utwardzane szkiełko. Ten model to wyraz szyku i prostoty, całą tarczę zdobi jeden diament, który wyznacza godzinę dwunastą. 

Ciekawym i niestandardowym wyborem dla kobiet, które chcą podkreślić swoją wielobarwną naturę będzie model Obaku Jasmin Fotios (V261LEGESG). Posiada złoty pasek wykonany ze stali szlachetnej i tarczę wykonaną z masy perłowej w kolorze zieleni. Dookoła niej poprowadzone są cyrkonie. Godziny wyznaczają kropeczki, które tak jak pasek, są w złotym odcieniu. 

Dla kobiet lubiących się wyróżniać idealny będzie Obaku Timian Lille Nut (V282LDVNCN). Charakteryzuje go pasek zrobiony ze spieku ceramicznego i brązowa tarcza. Godziny wyznaczone są za pomocą kwadratowych cyrkonii, sama tarcza zegara również wyróżnia się kwadratowym kształtem. Cyferblat zabezpieczony jest szafirowym szkiełkiem. To produkt idealny dla oryginalnych kobiet, które mocno stąpają po ziemi. Jego ciekawe kolory i nietuzinkowy kształt na pewno przykują uwagę innych, a tobie zapewnią poczucie luksusu. 

Każdy z zegarków jest starannie dopracowany. Wszystkie posiadają trzyletnią gwarancję i przesyłane są do Ciebie na eleganckiej poduszeczce w stylowym opakowaniu. Wolisz osobiste zakupy? –  też nie ma problemu, bo jak już wiemy, Obaku to marka dostosowana do klienta. Sklep stacjonarny znajdziesz w Warszawie. 

Reklama

Reklama