Wystawa fotografii Wojciecha Zaremby i Tony’ego Teneth Blanksona pt. “Koloryt Ghany” w Fabryce Norblina!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Flow Art House i Anywhere.pl zapraszają we wtorek, 5 grudnia o godz.19:00 do Fabryki Norblina w Warszawie, ul. Żelazna 51/53, na wystawę pt. „Koloryt Ghany”, podczas której zaprezentowane zostaną fotografie Wojciecha Zaremby oraz obrazy Tony’ego Teneth Blanksona. 

Wystawa “Koloryt Ghany” to fotograficzna i malarska podróż na wybrzeża Zachodniej Afryki. Wojciech Zaremba, biznesmen i miłośnik fotografii, po raz pierwszy odwiedził to miejsce w 2014 roku w celach zawodowych. Zafascynowany egzotycznym krajem, postanowił udokumentować na swoich fotografiach życie, kulturę, tradycje i wartości tego bogatego w surowce mineralne kraju. Zatrzymał w kadrze nie tylko codzienne życie nad Zatoką Gwinejską, pełne barw i autentyczności, ale także pokazał aspekty socjologiczne i potrzeby tego dynamicznie rozwijającego się obszaru.

Zaremba, jako uważny obserwator afrykańskiej rzeczywistości, przedstawia ten ląd z wyjątkową dbałością o detale i zrozumieniem światła. W swoich pracach stara się uchwycić chwile codzienności, będące metaforą rzeczywistości społecznej i psychologicznej mieszkańców Ghany. To właśnie w Afryce Zaremba poznał artystę Tony’ego Teneth Blanksona, który swoim malarstwem zainspirował go do dalszych artystycznych podróży.

Wraz z T.T. Blanksonem, Zaremba zaprasza nas do wspólnej podróży po tym wciąż w dużej mierze nieodkrytym dla Polaków kraju.

Kuratorką wystawy jest Dorota Bułakowska

Dołącz do wydarzenia na FB!

Patroni Medialni: Anywhere.pl Platforma Medialna, Gentleman Magazine, Radio Kolor

Reklama