Gdzie najlepiej robić zakupy kosmetyczne?

zakupy-w-internecie-1

W ostatnich latach kobiety przyzwyczaiły się do robienia zakupów w „sieciówkach”, czyli popularnych drogeriach, w których jest dostęp do wielu reklamowanych produktów. Czy pracownicy drogerii wiedzą dużo na temat składników, albo czy są wykształceni w kierunkach makijażu, lub pielęgnacji? Okazuje się, że nie zawsze. Zdarza się, że nie mają szerokiej wiedzy związanej z kosmetykami, ponieważ specjalizują się głównie w sprzedaży. Drugą opcją na zakupy są perfumerie oferujące szeroki asortyment kosmetyków selektywnych, czyli tych bardziej luksusowych. W takim miejscu pracują zazwyczaj osoby o większej wiedzy zarówno na temat produktów, jak i technik sprzedaży. Z jednej strony to dobrze, bo możesz dowiedzieć się więcej niż podczas zakupów w drogerii, łatwo jednak wpaść w pułapkę sprzedaży targetowej. Może się zdarzyć, że sprzedawca w perfumerii, lub drogerii będzie polecał ci tylko i wyłącznie to, co musi sprzedać danego dnia czy tygodnia, a nie to, czego najbardziej potrzebujesz. Bądź czujna!

Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku warto ufać… samej sobie. Nikt nie zna lepiej twojej skóry niż ty sama. Jeśli dodasz do tego szczyptę wiedzy na temat składników kosmetycznych i ich działania, to staniesz się świadomym i przede wszystkim – zadowolonym z wyboru konsumentem. Nie dawaj się namawiać na produkty, co do których czujesz, że mogą się nie sprawdzić, albo na te, które nie są ci potrzebne. Nie kupuj czegoś tylko dlatego, że jest w promocji, nie kupuj też na zapas i pamiętaj – mniej znaczy więcej. Staraj się sama dokonywać trafnych wyborów i przede wszystkim – dokładnie czytaj etykiety.

 
Reklama

Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się drogerie lokalne i specjalistyczne. W mniejszych miejscowościach często to właśnie te miejsca są najlepiej zaopatrzone. Rodzaj sprzedawanych tam kosmetyków nie jest uzależniony od tego, który producent da więcej pieniędzy za miejsce na regale, ale od potrzeb konsumenta. Tu liczy się zadowolony klient, który w innym wypadku pójdzie do konkurencji i właśnie dlatego lokalni sprzedawcy wybierają asortyment, kierując się składnikami i przystępną ceną.

Powoli na rynku zaczynają pojawiać się także sklepy, dla których ważniejsza niż komercja okazuje się ideologia. Są miejsca, w których kupisz tylko kosmetyki ekologiczne, albo tylko te bez plastikowych opakowań, nietestowane na zwierzętach itp. Nie traktuj zakupów kosmetycznych jako nabywania rzeczy materialnych, potraktuj je raczej jako pielęgnację skóry – kupuj tylko to, co pozwoli ci dbać o siebie, a unikaj produktów, które może ładnie wyglądają, albo są modne, polecane przez influencerów, ale będą tylko kurzyć się na półce. Staraj się wybierać świadomie i kupuj tylko to, co jest dobre dla ciebie.

***

Kasia Wrona – wizażystka, wykładowca makijażu oraz autorka bloga Make-up Manufacture. Absolwentka wielu prestiżowych szkół w Polsce i Los Angeles. Pracuje przy pokazach mody, sesjach zdjęciowych i na planach, ale kreuje także makijaże klientów indywidualnych. Jej prace znajdziecie w magazynach, reklamach, telewizji. Na co dzień wykłada w krakowskiej szkole. Po godzinach uwielbia czytać, a także pisać o makijażu i trendach.

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE