UNDERCOVER FESTIVAL – ŚWIATOWY FENOMEN

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

JUŻ 25-26 SIERPNIA W WARSZAWIE!

Wielki fenomen z UK i USA teraz wreszcie w Polsce! Najlepsze TRIBUTE BANDY namaszczone przez oryginalnych wykonawców, dwa dni doskonałej muzyki na żywo, świetnie przygotowane show – już 25 i 26 sierpnia w samym centrum Warszawy. Na jednej scenie wybrzmią największe przeboje takich artystów, jak The Rolling Stones, Red Hot Chilli Peppers, AC/DC, Amy Winehouse, Elton John, Coldplay czy Harry Styles. Undercover Festival odbędzie się na terenie Legia Park przy Łazienkowskiej 3, a bilety są już w sprzedaży! Pierwszy dzień imprezy będzie transmitowany w ogólnopolskiej telewizji.

CZYM SĄ TRIBUTE BANDY I JAKA JEST ICH HISTORIA?

TRIBUTE BANDY to światowy fenomen zespołów, odwzorowujących wizerunki i twórczość największych, muzycznych nazwisk z całego świata. Początki nurtu tribute miały miejsce w latach 50-tych, kiedy to pierwsi naśladowcy Elvisa Presleya stanęli na amerykańskich scenach. Dekadę po nich pojawili się liczni naśladowcy The Beatles i od tamtej pory TRIBUTE BANDY rosną w siłę. Kolebką tego zjawiska są Stany Zjednoczone, a w Europie najwięcej takich wydarzeń – obecnie ponad 50 – jest w Wielkiej Brytanii.  Z czasem pojedyncze koncerty zaczęły przeradzać się w festiwale i takie wydarzenia liczne są również w Niemczech, Francji, Hiszpanii czy Skandynawii.

Najczęściej naśladowanymi artystami są Queen, Elvis oraz The Beatles (ponad 30 twórców odtwórców na świecie), lecz w zasadzie każdy oryginalny artysta – od legend lat 60-tych aż po idoli nastolatków, takich jak Taylor Swift, Adele czy Harry Styles – doczekał się swoich tribute’ów. Najlepsi przedstawiciele tego segmentu przemysłu muzycznego robią międzynarodowe kariery, cieszą się aprobatą swoich pierwowzorów, grywają na całym świecie, występują w telewizji, a największe tribute festiwale dają im szansę wystąpić dla nawet 20 tys. słuchaczy.

Zobacz NOT THE ROLLING STONES – GIMMIE SHELTER:

Zobacz AMY WINEHOUSE TRIBUTE ACT TANIA ALBONI SINGS BACK TO BLACK:

UNDERCOVER FESTIVAL – NICZYM PRZENIESIENIE SIĘ WEHIKUŁEM CZASU W PRZESZŁOŚĆ – TO JEDEN Z NAJWAŻNIEJSZYCH FESTIWALI TEGO LATA!

Undercover Festival to wydarzenie, jakiego jeszcze nie było nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowej. Choć brzmi odważnie, to jesteśmy tego pewni 🙂 Nie było jeszcze w naszym kraju okazji, by na jednej scenie wystąpiły najlepsze na świecie TRIBUTE BANDY, grające muzykę takich gwiazd, jak The Rolling Stones, Red Hot Chili Peppers, AC/DC, Amy Winehouse, U2, Coldplay, Harry Styles czy Bruno Mars. Dzięki projektowi – często można wręcz stać się świadkiem wskrzeszenia legend, których już nie ma. Ci muzycy są w stanie co do nuty odtworzyć nieśmiertelne przeboje, jak i wygląd idoli, ich zachowanie, całą kreowaną przez nich aurę. 

Reklama

Robimy wydarzenie dla ludzi, którzy kiedyś chodzili na koncerty legendarnych zespołów i przenosimy muzykę w czasie. Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji jej odkryć – prezentujemy coś nowego. Być może sprawimy, że zakochają się w tej formule!opowiada Łukasz Droździel, pomysłodawca i organizator festiwalu oraz założyciel agencji koncertowej Imposter Muse.

Oryginalni artyści i TRIBUTE BANDY obsługują dwa różne rynki – wzajemnie się dopełniając, zamiast zwalczać. Tribute’y docierają tam, gdzie pierwowzory niekoniecznie, poza tym wierne naśladowanie jakiegoś zespołu podtrzymuje ogień zainteresowania nim. Jak zdradza sam organizator – TRIBUTE BANDY najczęściej mają oficjalne błogosławieństwo oryginalnego zespołu i zdarza się, że z nim współpracują. Przykładów jest wiele:

–> Mike Jagger był zaproszony przez Micka Jaggera, żeby zagrał go w komedii “Alfie” z Judem Law;

–> Shane Crofts z zespołu Coldplace przyjaźni się Philipem Harveyem – managerem Coldplay, uważanym za piątego członka zespołu, a kapela wielokrotnie spotykała się z Chrisem Martinem i pojawiła się w teledysku “Cry Cry Cry”;

–> Guns 2 Roses, headlinerzy zeszłorocznej edycji festiwalu, wystąpili już z czterema rożnymi muzykami oryginalnego Guns N’ Roses na swoich koncertach;

–> Jack Shepherd, czyli Ed Sheeran Experience, spotkał się ze swoim idolem w czasie wywiadu na antenie BBC.

Jedna scena, dwa dni wyjątkowej muzycznej uczty i kilkanaście godzin legendarnych przebojów z repertuaru takich artystów, jak: jak: The Rolling Stones, Red Hot Chili Peppers, AC/DC, Amy Winehouse, Nirvana, Elton John, U2, Coldplay, Pearl Jam, Foo Fighters, Tina Turner, Harry Styles czy Bruno Mars.

Undercover Festival to sentymentalna, muzyczna podróż w czasie dla wszystkich pokoleń! 

Line up Undercover Festival 2023:

25.08.2023 (piątek)

Reklama

• część festiwalowa:

COLDPLACE, YOUNG ELTON, FORE FIGHTERS, BUZZ LOVERS (NIRVANA), CHILI PEPES

• część transmitowana w tv:

COLDPLACE, TANIA ALBONI AS AMY WINEHOUSE, HARRY STYLED, AC/DC UK, TYPICALLY TINA TURNER, YOUNG ELTON, JEFF DINGLE AS BRUNO MARS, ED SHEERAN TRIBUTE SHOW, TANIA ALBONI AS CHER, U2 UK

26.08.2023 (sobota)

U2UK (U2), NOT THE ROLLING STONES, TANIA ALBONI (AMY WINEHOUSE), AC/DC UK, PEARL SCAM

Podczas wydarzenia pojawią się także dodatkowe atrakcje. Na uczestników czekać będzie m.in. strefa food truck czy strefa dla dzieci.

Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie www.undercoverfestival.pl oraz w bileteriach eBilet, Biletomat i Eventim. W sprzedaży dostępne są zarówno dwudniowe karnety, jak i bilety na pojedyncze dni.

Więcej bieżących informacji:

Facebook: www.facebook.com/undercoverfestivalpolska

Reklama

Instagram: www.instagram.com/undercover_festival_polska

Za produkcję wydarzenia odpowiedzialna jest agencja eventowa LIVE.

Reklama