„Wild Gender” Mariusza Przybylskiego – gwiazdy, nietuzinkowe koncepty i dużo dobrej mody

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

29 listopada odbył się wyjątkowy pokaz najnowszej kolekcji Mariusza Przybylskiego. Tym razem, twórca postanowił wziąć na tapet gorący temat płci – czym jest, czy ona nas definiuje i w jaki sposób możemy ją przełamywać, by stworzyć coś kompletnie nowego w swoim looku.

Na wydarzeniu mogliśmy zobaczyć całą plejadę gwiazd — Natalię Kukulską, Marię Dębską, Natalię Nykiel, Larę Gessler, Ralpha Kamińskiego, a także nawet Monikę Olejnik. W ATM Studio tego wieczora było naprawdę gorąco!

Projekty autorstwa Mariusza Przybylskiego skupiały się na dyskusji o płynności płci, szczególnie w kontekście kulturowym. Sylwetka męska łączona była z gorsetami i szerokimi spodniami, natomiast damskie ramiona, silne podkreślone, połączone zostały z delikatnymi i zwiewnymi materiałami. Szczególnie interesująco prezentowało się to w blasku lamp, które odbijały światło od materiałów, tworząc wyjątkową iluminację.

Choreografia pokazu opierała się na planie kwadratu. Za modelami i modelkami został ustawiony ogromny ekran, podobnie jak i nad nimi, tworząc interesującą geometryczną przestrzeń. 

Od wielu lat Mariusz Przybylski systematycznie i konsekwentnie daje nam się poznać, jako projektant bezkompromisowy, zdecydowany i nieco wyprzedzający obecnie panujące trendy. Ewidentne ma nosa do nowinek stylizacyjnych, które dopiero kilka miesięcy później zawitają na polskie ulice. Tak pewnie będzie i tym razem, za co serdecznie trzymamy kciuki. 

Pokaz na pewno można zaliczyć do udanych. Pochlebne opinie było słychać jeszcze długo po skończeniu pokazu w czasie mniej oficjalnej części imprezy. Zdecydowanie będziemy śledzić dalsze poczynania tego projektanta i życzymy kolejnych sukcesów!

Reklama