Bądź sprawna… seksualnie! 

Tekst sponsorowany

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Karolina Kołodziejczyk

Z czym kojarzy Ci się sprawność? Z przebiegnięciem półmaratonu? Z dotknięciem dłońmi ziemi na wyprostowanych nogach? A z czym kojarzy ci się w seksie? Być może w Twojej głowie pojawił się właśnie obraz aktorek porno z piersiami, które wyglądają idealnie nawet w najbardziej wymyślnej pozycji. Stop. Nie o to chodzi. W seksualnej sprawności dążymy do tego, by zbliżenia sprawiały nam więcej przyjemności. A w tym mogą pomóc sexercises. 

Czym są seks-ćwiczenia?

Brzmi trochę enigmatycznie? Powinno – W końcu nutka tajemniczości w sytuacjach łóżkowych nie zaszkodzi. Sexercise to koncepcja stworzona przez wizjonera Kamasutry, czyli Jasona Page’a. Ów pan wymyślił sobie, że dobry seks można wyćwiczyć. To między innymi na tym założeniu opiera się kampania EasyFit marki EasyToys. Zakłada ona, że dobre samopoczucie to lepsze życie erotyczne. A na to pierwsze składa się przecież właściwa dieta, zdrowie psychiczne oraz sport. Dlatego razem z EasyToys zachęcamy do tego, by postawić przed sobą letnie wyzwanie i popracować na seksualną sprawnością. 

Czas na seksualne szkolenie! 

Na początku wyjaśnijmy sobie jedną rzecz: w seksie NIC nie musisz. Nie musisz być najbardziej wysportowana i rozciągnięta na świecie. Nie musisz godzić się na rzeczy wykraczające poza Twoje granice. I tak, bycie pillow princess też jest okej! Gdybyś jednak miała ochotę podkręcić swoje seksualne doznania, mamy na to sposoby.

Jednym z nich jest ćwiczenie mięśni Kegla, czyli dna miednicy. Silne mięśnie Kegla to większa przyjemność w seksie oraz pomoc w osiąganiu (i kontrolowaniu) orgazmu. Ich wytrenowanie wcale nie jest skomplikowane. Wystarczy, że staniesz w lekkim rozkroku bądź położysz się, a następnie napniesz mięśnie dna miednicy przez 5 sekund, rozluźnisz i po chwili powrócisz do ćwiczeń, powtarzając cały cykl kilka razy. Dodatkową pomocą mogą być dla Ciebie tzw. kulki gejszy. 

Solo czy w duecie?

Do seksualnych ćwiczeń możesz podejść na kilka sposobów. Wcześniej przedstawiłyśmy Ci propozycję treningu przed seksem, a teraz czas na coś w jego trakcie. Chcesz odkryć nowe poziomy przyjemności, przetestować nieznaną wcześniej pozycję, a może zmienić sposób bądź miejsce stymulacji? Postaw na solo-zabawę. Zabawki erotyczne pomogą Ci w seksualnym treningu, nawet jak w pobliżu nie ma partnera. Użyj dildo ze specjalną przyssawką (zamontujesz je na ścianie bądź pod prysznicem) albo nowego rodzaju wibratora. Baw się tym i odkrywaj, co sprawia Ci radość, a co być może by mogło, ale musisz jeszcze chwilę nad tym popracować. O to przecież chodzi w byciu EasyFit!

Reklama